Zasady korzystania z Biblioteki

Zasady korzystania z Biblioteki w czasie epidemii

Korzystających z Biblioteki prosimy o zachowanie odległości min. 1,5 m., noszenie maseczek, dezynfekcję rąk oraz poruszanie się w wyznaczonych obszarach i przestrzeganie zaleceń pracowników.

1. Biblioteka dostępna jest dla pracowników i studentów UKW oraz osób, które chcą korzystać z jej zbiorów w celach edukacyjnych i posiadają aktywne konto biblioteczne.
  2. Zakładanie i aktywowanie kart bibliotecznych, wypożyczanie książek, przyjmowanie zwrotów i rozliczanie kont odbywa się w Wypożyczalni na II piętrze, wg zasad określonych w Regulaminie udostępniania Biblioteki.
  3. Użytkownicy proszeni są o kontrolowanie kont bibliotecznych z uwagi na możliwe zmiany w terminach wypożyczeń.
  4. Biblioteka udostępnia zbiory na miejscu przy zachowaniu specjalnych procedur:
    - w pomieszczeniu może przebywać max. 1 osoba na 15 m2,
    - przed rozpoczęciem pracy należy zgłosić się do dyżurujących bibliotekarzy,
    - użytkownicy zobowiązani są do odkładania materiałów na oznaczone wózki,
    - korzystać można jedynie z wyznaczonych stanowisk komputerowych, zalecamy przychodzenie z własnymi laptopami,
    - w Czytelni Czasopism zamówienia są realizowane na bieżąco,
    - w Bibliotece Psychologicznej zamówienia są realizowane na bieżąco,
    - niektóre egzemplarze książek i czasopism mogą być czasowo niedostępne z powodu kwarantanny.
  5. Wypożyczalnia Międzybiblioteczna udostępnia zamówione materiały po wcześniejszym umówieniu.
  6. Biblioteka umożliwia bezpłatne zamawianie cyfrowych kopii fragmentów publikacji wg instrukcji.
  7. Wystawa stała Muzeum Uniwersyteckiego jest nieczynna do odwołania.
  8. Galeria na I piętrze dostępna jest po wcześniejszym umówieniu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Oddziałem Obsługi Użytkowników, tel. 52 32 66 456-7; email: wypozyczalnia@ukw.edu.pl lub z odpowiednim oddziałem Biblioteki.