Zasady korzystania z Biblioteki

Zasady korzystania z Biblioteki w czasie epidemii

Korzystających z Biblioteki prosimy o zachowanie odległości min. 2 m., noszenie maseczek,  korzystanie z płynów do dezynfekcji rąk oraz o poruszanie się w wyznaczonych obszarach  i przestrzeganie zaleceń pracowników Biblioteki.

1. Biblioteka dostępna jest tylko dla pracowników i studentów UKW, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 09.00 - 16.00.
  2. Osoby wchodzące do budynku proszone są o zgłoszenie się w Wypożyczalni na parterze.
  3. Biblioteka wypożycza zbiory do domu na stałych zasadach, przyjmuje zwroty książek i potwierdza karty obiegowe:
    - dla Pracowników i studentów UKW terminy zwrotów książek wypożyczonych przed 11 marca zostają automatycznie przedłużone do końca sierpnia 2020 r. i za ten okres nie są naliczane opłaty za ich przetrzymanie,
    - uczniowie szkół średnich zobowiązani są do zwrotu książek do końca czerwca 2020 r.
  4. Korzystanie ze zbiorów na miejscu na specjalnych zasadach:
    a) Do odwołania nieczynne są stanowiska komputerowe. Zalecamy przychodzenie z własnymi laptopami, itp.
    b) W Oddziale Wolnego Dostępu nie ma możliwości samodzielnego wyjmowania książek z regałów. Użytkownik zobowiązany jest do zajęcia wskazanego miejsca oraz odkładania wykorzystanych materiałów na specjalnie oznaczone wózki. Dyżurujący bibliotekarze dostarczą zamówione materiały na wyznaczone stanowiska i udzielą wszelkich informacji.
    c) Dla skrócenia czasu oczekiwania na książki prosimy o wcześniejsze składanie mailowych zamówień na adres: biblioteka.wd@ukw.edu.pl (ok. 1-2 godz. przed przyjściem) z podaniem: autora, tytułu, roku wyd. i sygnatury książki z magazynu lub kolekcji WD oraz nazwiska Zamawiającego  i numeru legitymacji/karty bibliotecznej.
    d) Można również zgłosić się w Punkcie Obsługi Użytkowników na II piętrze bez wcześniejszego zamawiania książek, z przygotowaną listą potrzebnych materiałów.
    e) W Czytelni Czasopism zamówienia są realizowane na bieżąco.
    f) Niektóre egzemplarze książek i czasopism mogą być czasowo niedostępne z powodu kwarantanny.
  5. Wypożyczalnia Międzybiblioteczna udostępnia zamówione materiały po wcześniejszym umówieniu: tel. 52 32 66 455, email: wm@ukw.edu.pl
  6. Biblioteka umożliwia bezpłatne zamawianie kopii cyfrowych fragmentów książek: biblioteka.wd@ukw.edu.pl i czasopism: czasopisma@ukw.edu.pl, instrukcja.

W razie pytań prosimy o kontakt z Oddziałem Obsługi Użytkowników, tel.: 52 32 66 456-7; email: wypozyczalnia@ukw.edu.pl lub z odpowiednim oddziałem Biblioteki.