Zasady korzystania z Biblioteki

Zasady korzystania z Biblioteki w czasie epidemii

Korzystających z Biblioteki prosimy o zachowanie odległości min. 1,5 m., noszenie maseczek, dezynfekcję rąk oraz poruszanie się w wyznaczonych obszarach i przestrzeganie zaleceń pracowników Biblioteki.

1. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00 oraz w soboty w godz. 9.00-15.00.
  2. Jest dostępna dla pracowników i studentów UKW oraz osób, które chcą korzystać z jej zbiorów w celach edukacyjnych i posiadają aktywne konto biblioteczne.
  3. Zakładanie i aktywowanie kart bibliotecznych, wypożyczanie książek, przyjmowanie zwrotów i rozliczanie kont odbywa się w Wypożyczalni na II piętrze, wg zasad określonych w Regulaminie udostępniania Biblioteki.
  4. Książki z Wolnego Dostępu, z wyjątkiem tytułów dostępnych tylko na miejscu, także można zamawiać do wypożyczenia poprzez katalog online.
  5. Książki zwracane przez czytelników poddane są 72 godzinnej kwarantannie.
  6. Użytkownicy proszeni są o kontrolowanie kont bibliotecznych z uwagi na możliwe zmiany w terminach wypożyczeń.
  7. Biblioteka udostępnia zbiory na miejscu przy zachowaniu specjalnych procedur:
    - Przed rozpoczęciem pracy należy zgłosić się do dyżurujących bibliotekarzy.
    - Nie ma możliwości samodzielnego wyjmowania książek z regałów. Pracownicy Biblioteki dostarczą zamówione materiały na wyznaczone stanowiska i udzielą wszelkich informacji. Użytkownik zobowiązany jest do zajęcia wskazanego miejsca oraz odkładania wykorzystanych materiałów na specjalnie oznaczone wózki.
    - Na terenie Biblioteki można korzystać jedynie z kilku wyznaczonych stanowisk komputerowych. Zalecamy przychodzenie z własnymi laptopami.
    - Skanery w Oddziale Wolnego Dostępu obsługują wyłącznie bibliotekarze.
    - W Czytelni Czasopism zamówienia są realizowane na bieżąco.
    - W Bibliotece Psychologicznej zamówienia są realizowane na bieżąco.
    - Niektóre egzemplarze książek i czasopism mogą być czasowo niedostępne z powodu kwarantanny.
  8. Wypożyczalnia Międzybiblioteczna udostępnia zamówione materiały po wcześniejszym umówieniu.
  9. Biblioteka umożliwia bezpłatne zamawianie cyfrowych kopii fragmentów publikacji wg instrukcji.
  10. Wystawa stała Muzeum Uniwersyteckiego jest nieczynna do odwołania.
  11. Galeria na I piętrze dostępna jest po wcześniejszym umówieniu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Oddziałem Obsługi Użytkowników, tel. 52 32 66 456-7; email: wypozyczalnia@ukw.edu.pl lub z odpowiednim oddziałem Biblioteki.