Faktura Koloru vol. 3

plakat do wystawy

Anna Bulla-Dembek urodziła się w Bydgoszczy. W 2004 roku ukończyła pięcioletnie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ze specjalizacją techniki graficzne. W latach 2004-2010 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki warsztatowej zrealizowała i obroniła w 2009 roku, w Pracowni Wklęsłodruku u prof. Bogumiły Pręgowskiej. Dyplom z projektowania graficznego zrealizowała i obroniła w 2010 roku, w Pracowni Grafiki Projektowej u prof. Edwarda Salińskiego.

Jest projektantem graficznym, artystą grafikiem i fotografikiem. Na swoim koncie ma udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz kilka wystaw indywidualnych. Przez kilka lat związana była z Galerią Bezdomną (która nie mając stałego miejsca ekspozycji zakładała prezentację wystaw w różnych miastach Polski), założoną przez dwóch znanych polskich fotografików: Tomka Sikorę i Andrzeja Świetlika. Jest pięciokrotną stypendystką stypendium artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Należy do Twórców Kultury Torunia.


Na uroczysty wernisaż zapraszamy 11 maja 2022 r. o godz. 18.00 do Galerii Biblioteki UKW (I piętro). Wystawa będzie czynna do 7 czerwca 2022 r.