II Akademicka Seniorada Kulturalna

Już 17 maja 2024 r. zapraszamy na II Akademicką Senioradę Kulturalną, której tematem przewodnim będzie Łączenie Pokoleń, dlatego też w tym roku seniorom towarzyszyć będzie wspaniała młodzież bydgoskich liceów!

Tak jak w ubiegłym roku dla uczestników przewidzieliśmy wiele atrakcji, w tym warsztaty, wystawy stoisk rękodzielniczych i artystycznych, Olimpiadę Wiedzy Obywatelskiej, finały konkursów plastycznego i literackiego, wykłady, prezentacje oraz występy artystyczne.

Liczba miejsc uczestnictwa w wydarzeniu jest ograniczona, dlatego już dzisiaj zapraszamy organizacje senioralne do rejestrowania się na adres : katarzyna.mrotek@ukw.edu.pl O uczestnictwie w imprezie decydować będzie kolejność zgłoszeń!

Zachęcamy do uczestnictwa w olimpiadzie i konkursach, których regulaminy dostępne są poniżej.

Więcej informacji udzielają:
- Katarzyna Mrotek, tel.: 52 32 66 441, mail: katarzyna.mrotek@ukw.edu.pl
- Sławomir Łaniecki, tel.: 601 560 975, mail: slawomir.laniecki@ukw.edu.pl

Organizatorami wydarzenia są Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Wydziałem Nauk o Polityce i Administracji.

W programie planujemy m.in.:

  • Wystawa prac malarskich pt. „Być kobietą” Pani Elżbiety Rogowskiej, laureatki ubiegłorocznej Seniorady.
  • Mini recital w wykonaniu Orkiestry Kameralnej ACCADEMIA DELL’ARCO z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod dyrekcją prof. Pawła Radzińskiego.
  •  „MiSiU, czyli międzypokoleniowa siłownia umysłowa” – warsztaty, na których na nowo odczytamy fragmenty historii naszego miasta. Wyjątkowe, międzypokoleniowe spotkanie, na którym będziemy twórczo rozwiązywać zagadki z przeszłości. Dwie grupy warsztatowe: 10:00 - 10:45 i 12:00 – 12:45, prowadzone przez Panią Karolinę Krueger z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Regulaminy wydarzeń towarzyszących II Akademickiej Seniorady Kulturalnej

Regulamin Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej

Karta zgłoszeniowa do Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej

Regulamin Stoisk Rękodzielniczych i Artystycznych

Karta zgłoszeniowa Stoisk Rękodzielniczych i Artystycznych

Regulamin Konkursu Literackiego „Co mi w duszy gra”

Karta zgłoszeniowa do Konkursu Literackiego

Regulamin Konkursu Plastycznego „Co mi w duszy gra”

Karta zgłoszeniowa do Konkursu Plastycznego