IBUK Libra

IBUK Libra jest platformą e-bookową należącą do Wydawnictwa PWN. W jej zasobach oprócz tytułów należących do Grupy PWN znajdują się także książki innych wydawców. Nasi czytelnicy mają dostęp do ponad 2300 publikacji. Książki pogrupowane są w kilkanaście kolekcji tematycznych obejmujących wszystkie najważniejsze dyscypliny naukowe. Znajdują się tam pozycje zarówno dostępne w naszym bibliotecznym księgozbiorze jak i zupełnie nowe publikacje.

Z jednej książki może korzystać nawet do 5 użytkowników w tym samym czasie. Poszczególnych tytułów nie można pobierać na dysk - możliwe jest wyłącznie korzystanie online. Zachęcamy do zakładania własnego konta i wykorzystywania możliwości płynących z tworzenia spersonalizowanych półek. W razie ewentualnych pytań dotyczących korzystania z platformy, bibliotekarze udzielą niezbędnej pomocy. Zapraszamy również do zapoznania się z filmami instruktażowymi.

Dostęp do platformy możliwy jest ze wszystkich komputerów dostępnych w budynkach uczelnianych oraz w bibliotece. W przypadku chęci skorzystania z serwisu poza biblioteką i uczelnią konieczne będzie zainstalowanie aplikacji CiscoAnyConnect umożliwiającej dostęp do sieci uczelnianej. Więcej szczegółów o sposobie korzystania z sieci VPN w zakładkach po prawej stronie.

Zapraszamy do korzystania!