Legal Source

Legal Source

Do 20 maja 2022 r. można korzystać z bazy Legal Source dostępnej w serwisie Ebsco. Do dyspozycji naszych studentów i pracowników będzie 1200 czasopism pełnotekstowych i 2,5 mln rekordów bibliograficznych z zakresu nauk prawnych. Zapraszamy do korzystania!

Hа солідарність з Україною

Hа солідарність з Україною

Шановні Пані та Панове,
Звертаємо Вашу увагу, що громадяни України, зокрема старшокласники, студенти та інші особи, які цікавляться науковою літературою, можуть безкоштовно користуватися ресурсами Бібліотеки Університету Казимира Великого. У будинку можна користуватися Інтернетом на комп’ютерах бібліотеки, також можна підключити власне обладнання.
Безкоштовну карту читача можна відкрити на 2 поверсі бібліотекі на підставі будь-якого документа з фотографією.

Chile i Polska podczas II wojny światowej - wystawa

Chile i Polska podczas II wojny światowej - wystawa

W latach 1940-1943 chilijscy dyplomaci w swoich placówkach w Rumunii i we Włoszech udzielili pomocy tysiącom polskich przesiedleńców i uchodźców, a także uratowali przed koszmarem Holokaustu setki polskich Żydów, wydając im paszporty swojego kraju. Ten mało znany epizod z czasów wojny przybliży wystawa ponad dwudziestu tablic przedstawiających bohaterską działalność południowoamerykańskich urzędników.