Polsko-węgierska historia piłki nożnej - spotkanie z Miklósem Mitrovitsem w ramach Bydgoskiego Festiwalu Kultury Węgierskiej

17 maja o godz. 12:00 zapraszamy do Biblioteki na spotkanie z Miklósem Mitrovitsem pt. Polsko-węgierska historia piłki nożnej.

Miklós Mitrovits jest węgierskim historykiem, autorem m.in. publikacji "Węgierscy trenerzy piłki nożnej w Polsce w latach po II Wojnie Światowej", w której oczywiście znalazło się miejsce na akcent bydgoski, w postaci trenera Kristofa Scharle, który po raz pierwszy w historii w roku 1960 wprowadził Zawiszę Bydgoszcz do pierwszej ligi.

Zapraszamy do Biblioteki do sali Pamięci Bydgoszczan. Wstęp wolny!

Spotkanie stanowi część obchodów Bydgoskiego Festiwalu Kultury Węgierskiej, który odbędzie się w dniach 16-18 maja 2024r.