Wystawa rzeźby Pauliny Kaczor-Paczkowskiej

Paulina Kaczor-Paczkowska ur. 1980 w Grudziądzu. W latach 1999-2005 studiowała rzeźbę na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas pobytu artystycznego w USA (2003/2004) studiowała rzeźbę w kamieniu w Kennesaw State University pod kierunkiem Patrici Quilichini. Dyplom otrzymała w 2005 na UMK w Toruniu za pracę pt. „Strefa przezroczystej przestrzeni” wykonaną pod kierunkiem prof. Andrzeja Borcza. W latach 2006-2011 odbyła studia doktoranckie na UMK. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora. Prace wykonuje z tradycyjnych materiałów rzeźbiarskich: glina, kamień, drewno, żywice syntetyczne. Najbardziej jednak fascynuje ją szkło i ono jest obecnie w centrum jej artystycznych dociekań. Jest autorką wystaw indywidualnych oraz uczestniczką wystaw zbiorowych. Od 2005 należy do Związku Artystów Polskich.