Następne spotkanie DKK: 25 maja

25 maja spotykamy się ponownie i nadal pozostajemy w klimatach japońskiego realizmu magicznego. Tak jak przy poprzedniej lekturze szykuje się przypowieść o kolejnej szansie, ale tym razem ta okazja przybiera iście diabelną postać. I wcale nie mamy na myśli tu tytułowych kotów, choć miejsce dla uroczego kotka też się znajdzie. Zapraszamy do czytania i na spotkanie!


W celu wypożyczenia książki zapraszamy do kontaktu z naszą koleżanką Anią anna.kol@ukw.edu.pl.

Kiedy? 25 maja 2023 / godz. 16:30

Gdzie? sala "Pamięci Bydgoszczan" / Biblioteka UKW

Co? "A gdyby tak ze świata zniknęły koty?" Genki Kawamura

Czy wiesz, co tak naprawdę jest w życiu ważne?

Młody listonosz, mieszkający samotnie z kotem Kapustkiem, otrzymuje szokującą diagnozę lekarską – zostały mu tylko miesiące, a może nawet tygodnie życia. Zanim jednak zdąży się oswoić z tą trudną wiadomością, pojawia się diabeł ze specjalną ofertą: otrzyma dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, którą postanowi usunąć ze świata. Tak oto rozpoczyna się naprawdę niezwykły tydzień…

Jak oddzielić to, bez czego można się obejść, od tego, co rzeczywiście niezbędne? Gdzie doprowadzi bohatera i jego ukochanego kota ten układ z diabłem?

A gdyby tak ze świata zniknęły koty? w dowcipny, a jednocześnie wzruszający sposób opowiada o stracie i pojednaniu, a także poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o istotę życia.

Opis ze strony wydawcy.