Organicyzm i praca organiczna w Polsce XIX wieku - rozmowa z prof. Maciejem Glogerem

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza (Oddział w Bydgoszczy), Katedra Literatury Powszechnej i Komparatystyki oraz Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zapraszają na kolejną odsłonę literackich spotkań prowadzonych prze prof. Lidię Wiśniewską.

Tym razem prof. Lidia Wiśniewska zaprosiła prof. Macieja Glogera do wspólnej dyskusji o ideowo-filozoficznych podstawach pracy organicznej, którą można uznać za najszerszy przejaw społecznikostwa w Polsce XIX w.

Spotkanie zatytułowane Organicyzm i praca organiczna w Polsce XIX wieku odbędzie się 11 grudnia 2024 r. o godz. 17 w Pracowni Pamięci Bydgoszczan (Biblioteka, p. I)

Maciej Gloger jest profesorem w Katedrze Literatury Powszechnej i Komparatystyki. Bada twórczość pisarzy pozytywistycznych, zwłaszcza Bolesława Prusa i Henryka Sienkiewicza. Zajmuje go historia idei i filozoficzne uwikłania literatury. Wydał szereg antologii publicystyki pozytywistycznej i artykułów drukowanych w najważniejszych polskich czasopismach literaturoznawczych.

Zapraszamy!