25 października o godz.18.00 zapraszamy do Biblioteki Głównej na kolejne spotkanie z cyklu W bibliotece o sztuce, tym razem poświęcone Staremu Kanałowi Bydgoskiemu, jego historii i wizerunkom artystycznym.

W programie:
- Otwarcie wystawy fotograficznej „Powrót nad Stary Kanał Bydgoski” – Tomasz Izajasz.
- Odczyt nt. historii i współczesności Kanału Bydgoskiego, połączony z pokazem własnych fotografii – Krystyna Grzybek.
- Prezentacja oryginalnej kolekcji pocztówek Starego Kanału, pochodzących z okresu od końca XIX w. do 1945 r. – Wojciech Banach.
Zapraszamy również do dyskusji nt. artystycznych inspiracji Starym Kanałem Bydgoskim, prowadzenie – prof. Piotr Siemaszko.

Wystawa poświęcona Kanałowi Bydgoskiemu będzie prezentowana w Bibliotece UKW do 18 listopada 2012 r.

Powrót nad Stary Kanał Bydgoski - wystawa w Bibliotece UKWPowrót nad Stary Kanał Bydgoski - wystawa w Bibliotece UKW