Zapraszamy do Galerii Biblioteki na wystawę W świecie wyobraźni i kolorów, która prezentuje twórczość plastyczną dzieci z bydgoskiego Przedszkola „Źródełko”. Prace można oglądać, w godzinach otwarcia biblioteki, do 31 lipca 2014 r.

Wystawa twórczości plastycznej dzieci z Przedszkola Źródełko w Galerii Biblioteki UKW w Bydgoszczy Wystawa twórczości plastycznej dzieci z Przedszkola Źródełko w Galerii Biblioteki UKW w Bydgoszczy

Wystawa prezentuje prace dzieci w większości sześcioletnich. Jest próbą złamania stereotypu oceny pracy artystycznej dzieci, która w rezultacie zaskakuje ogromnym potencjałem twórczym, odwagą i oryginalnością.

Wystawa twórczości plastycznej dzieci z Przedszkola Źródełko w Galerii Biblioteki UKW w BydgoszczyWystawa twórczości plastycznej dzieci z Przedszkola Źródełko w Galerii Biblioteki UKW w Bydgoszczy

Od lat placówka, w której powstały prace, realizuje nowatorskie rozwiązania programowe wspierające koncepcję wychowawczą opartą na wychowaniu przez sztukę. Rozszerzony program edukacji plastycznej zapewniają zajęcia prowadzone przez artystę plastyka Ryszarda Czajkowskiego, umożliwiając przez to dzieciom osiąganie wyższego poziomu umiejętności.

Efektem tych działań są liczne nagrody i wyróżnienia uzyskane w konkursach i przeglądach twórczości dziecięcej.