Zapraszamy na pierwszą wystawę zorganizowaną w nowym gmachu Biblioteki, na której prezentowane są najnowsze obrazy Renaty Uzarskiej-Bielawskiej. Wystawa będzie czynna do końca listopada 2013 r.

Wernisaż malarstwa Renaty Uzarskiej-Bielawskiej w Bibliotece UKWW kompozycjach tych autorka konsekwentnie kontynuuje podejmowane już od wielu lat idee egzystencjalne. Jej twórczość jest głęboko refleksyjna, a zarazem bardzo sugestywna w złożoności swojego przekazu. Jest to malarstwo znaków i symboli, przestrzeni i ruchu oraz silnych kontrastów kolorystyki i światła, wyraźnie wzmagających niezwykłe efekty ekspresyjne.

Renata Uzarska-Bielawska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tytuł dr. hab. uzyskała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Jest profesorem UKW. W swoim dorobku ma ponad 100 wystaw indywidualnych i zespołowych w kraju i za granicą.

Wystawa malarstwa Renaty Uzarskiej-Bielawskiej w Bibliotece UKW w BydgoszczyWystawa malarstwa Renaty Uzarskiej-Bielawskiej w Bibliotece UKW w Bydgoszczy