Ja jestem Żyd z Wesela – monodram w wykonaniu Mieczysława Franaszka w Bibliotece UKWTeatr w bibliotece! 23 listopada 2011 r. Mieczysław Franaszek przedstawi monodram Romana Brandstaettera Ja jestem Żyd z Wesela.

Spektakl odbędzie się w Czytelni Bibliograficznej, w niezwykle kameralnej atmosferze. Mieczysław Franaszek to aktor, który nie do końca godzi się z formułą współczesnego teatru. Ogromne znaczenie przywiązuje do literatury dramatycznej. Lubi grać postaci pogłębione psychologicznie.  Dla Mieczysława Franaszka istotą aktorstwa jest przekazywanie obok odautorskich przesłań, także własnych przemyśleń, sygnalizowanych w ramach interpretacji. Postaci, jakie zagrał w ciągu swej ponad czterdziestoletniej kariery aktorskiej nie sposób wymienić. Tym razem wcieli się w postać Hirsza Singera z tekstu Romana Brandstaettera.

Ja jestem Żyd z Wesela – monodram w wykonaniu Mieczysława Franaszka w Bibliotece UKWJa jestem Żyd z Wesela – monodram w wykonaniu Mieczysława Franaszka w Bibliotece UKW