Wystawa prac Łukasza Płotkowskiego w Bibliotece UKWWystawa przygotowana z okazji jubileuszu 45-lecia pracy twórczej Łukasza Płotkowskiego, bydgoskiego grafika, rysownika, autora prac z zakresu grafiki książkowej i użytkowej oraz ekslibrisów, wcześniej prezentowana w bydgoskim Muzeum Okręgowym. Ekspozycja obejmuje kolekcję grafik powstałych na przestrzeni całego życia artysty.

Wystawa prac Łukasza Płotkowskiego w Bibliotece UKWZnajdują się tu linoryty powstałe w latach 60-tych, np. Kwiaty X, Kwiaty XV z cyklu Fantazje dla Lejli, są też prace współczesne, Topole, Wiatr z 2009 r. Tematem większości prezentowanych grafik jest przyroda. Obszerny dział ekspozycji stanowią ekslibrisy, uprawiane od początku twórczości Płotkowskiego. Wśród nich znalazły się księgoznaki bydgoskich twórców, m. in. Jerzego Riegla lub lokalnych instytucji związanych z książką, np. 75 lat działalności Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.
Wystawa prac Łukasza Płotkowskiego w Bibliotece UKWWystawa prac Łukasza Płotkowskiego w Bibliotece UKW