Wystawa fotografii Marii Wojterskiej i Haliny Ratyńskiej w Bibliotece UKWPrezentowane na wystawie fotografie zostały zgromadzone podczas międzynarodowych wycieczek fitogeograficznych po Namibii i południowej Afryce w sierpniu i wrześniu 2008 r. Zdjęcia ukazują piękne krajobrazy, a także osobliwości flory i fauny państwa Capensis oraz Pustyń Namib i Kalahari. Każde zdjęcie zostało zaopatrzone w szczegółowy komentarz, dzięki któremu ekspozycja posiada także duże walory dydaktyczne.

Halina Ratyńska jest profesorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Maria Wojterska profesorem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wystawa fotografii Marii Wojterskiej i Haliny Ratyńskiej w Bibliotece UKWWystawa fotografii Marii Wojterskiej i Haliny Ratyńskiej w Bibliotece UKW