Jerzy Puciata: Ku światłu - wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej UKWZapraszamy do Biblioteki na wystawę jednego z najbardziej znanych bydgoskich artystów, zorganizowaną z okazji 50-lecia pracy twórczej. Ekspozycja wcześniej gościła w bydgoskiej Galerii Miejskiej. Dla Puciaty malarstwo jest zawodem, powołaniem, sposobem spędzania czasu: jest po prostu jego życiem – napisała Magdalena Hniedziewicz, krytyk literacki, trafnie charakteryzując osobowość malarza i jego stosunek do sztuki.

Jerzy Puciata: Ku światłu - wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej UKWJerzy Puciata: Ku światłu - wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej UKW