Do 8 stycznia 2017 r. w Galerii Biblioteki można oglądać wystawę plakatów Joanny Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka.

Wystawa prezentuje najnowsze efekty pracy artystycznej dwojga toruńskich artystów. To co łączy obie ekspozycje to medium - plakat autorski, tworzony bez zamówienia, będący indywidualną wypowiedzią artystyczną. Różni je tematyka. Joanna Frydrychowicz-Janiak prezentuje serię plakatów społecznych, poruszających głównie kwestię relacji artysta - społeczeństwo. Natomiast prace Krzysztofa Skrzypczyka to cykl plakatów politycznych, będących odpowiedzią na utratę swoistego komfortu, do jakiego przyzwyczailiśmy się jako mieszkańcy Europy i „Zachodu”, w kontekście terroryzmu i zachwiania stabilności politycznej naszego regionu.

Wystawa plakatów Joanny Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka w Bibliotece UKW w BydgoszczyWystawa plakatów Joanny Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka w Bibliotece UKW w Bydgoszczy