Do 6 listopada 2016 r. na II piętrze Biblioteki można oglądać wystawę malarstwa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zapraszamy.

Wystawa malarstwa słuchaczy KUTW w Bibliotece UKW w BydgoszczySwoje prace prezentuje pięcioro autorów: Elżbieta Łukomska, Jadwiga Piechotowska, Elżbieta Rogowska, Teresa Wiśniewska i Zbigniew Wypijewski, którzy w większości swoje artystyczne pasje zaczęli realizować po zakończeniu pracy zawodowej. Wciąż poszukują własnej drogi twórczej, doskonalą technikę, również poprzez uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez bydgoskich artystów malarzy. Kilkuletni okres twórczości zaowocował już wystawami indywidualnymi i udziałem w wystawach zbiorowych. Ich prace zostały docenione na konkursach dla artystów nieprofesjonalnych, ostatnio podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki.