Zapraszamy na wystawę malarstwa Jana Zwolickiego, prace artysty będą prezentowane na II piętrze Biblioteki do 15 czerwca br.

Jan Zwolicki urodził się w Świeciu nad Wisłą w 1967 r. W 1988 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W 1992 r. podjął kontakty ze sceną artystyczną w Niemczech. Po raz pierwszy swoje obrazy zaprezentował w małej winiarni w Klingenbergu nad Menem w 1993 r. Artysta współpracuje z Nowym Towarzystwem Artystycznym Aschaffenburga i regularnie wystawia swoje prace, głównie w Niemczech i w Polsce. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Mieszka i tworzy w Bzowie (gm. Warlubie).

Wystawa malarstwa Jana Zwolickiego w Bibliotece UKW w BydgoszczyWystawa malarstwa Jana Zwolickiego w Bibliotece UKW w Bydgoszczy