Zapraszamy na wystawę fotografii Urszuli Sobkowiak: Od wiosny do wiosny - góry, która będzie prezentowana na II piętrze Biblioteki do 4 marca br.

Urszula Sobkowiak - pedagog, harcerka i turystka. Do niedawna zawodowo związana z Katedrą Pedagogiki Społecznej UKW. Jest autorką wielu publikacji naukowych, ale też kilku tomików wierszy. Ze szczególnym upodobaniem wędruje po okolicach Bydgoszczy i po bardziej odległych regionach, przede wszystkim po górach. Na górskich szlakach, zwłaszcza w ostatnich latach, spędza po kilka tygodni w roku. Fotografowanie jest ważnym składnikiem tej obecności.
Wystawa fotografii Urszuli Sobkowiak w Bibliotece UKW w BydgoszczyWystawa fotografii Urszuli Sobkowiak w Bibliotece UKW w Bydgoszczy
Prezentowane na wystawie zdjęcia są wyrazem mojej nieustannej fascynacji górami. O każdej porze roku i w każdą pogodę - przyciągają. Zarówno rozległe panoramy jak i świat mikro, tuż obok ścieżki, każą zatrzymać się i poddać magii górskiego świata. Urszula Sobkowiak

Integralną częścią wystawy jest promocja książki powstałej „z potrzeby serca" autorki, zatytułowanej Na szlaku. O radości i innych pożytkach z wędrowania, wydanej w 2015 r. Pozycja ta zawiera refleksje pedagogiczne, akcentujące różne wymiary tytułowych „pożytków”. Stanowi niejako podsumowanie dotychczasowych doświadczeń gromadzonych podczas przemierzania ścieżek i dróg, a także tych wynikających z organizowania przez autorkę wypraw w gronie rodziny i przyjaciół, kolegów z PTTK, a wcześniej także studentów.