Zapraszamy na wystawę plakatów toruńskich projektantów: Joanny Frydrychowicz i Krzysztofa Skrzypczyka, która będzie prezentowana w Galerii Biblioteki UKW do 28 września br.

Na wystawie można zobaczyć efekty współpracy artystycznej duetu z lat 2012-2015. Plakaty poruszają głównie problematykę społeczną i mają charakter autorski – powstały bez zamówienia, tworząc komentarz do bieżących problemów ze sfery m.in. polityki, ekonomii czy ekologii.

Wystawa plakatów Joanny Frydrychowicz i Krzysztofa Skrzypczyka w Bibliotece UKW w BydgoszczyWystawa plakatów Joanny Frydrychowicz i Krzysztofa Skrzypczyka w Bibliotece UKW w Bydgoszczy

Joanna Frydrychowicz – rocznik 1969. Absolwentka grafiki na PWSSP w Gdańsku, obecnie adiunkt na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jej zainteresowania obejmują grafikę artystyczną i użytkową, sztukę etniczną i sztukę naiwną. Autorka grafik w technice linorytu barwnego oraz plakatów. Brała udział w międzynarodowych i krajowych wystawach grafiki warsztatowej i plakatu.

Krzysztof Skrzypczyk – rocznik 1973. Absolwent projektowania graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Obecnie adiunkt na macierzystej uczelni. Specjalizuje się w grafice wydawniczej i plakacie. Autor projektów graficznych wielu publikacji książkowych oraz plakatów społeczno-politycznych. Brał udział w przeglądach plakatu w Polsce i za granicą.
Wystawa plakatów Joanny Frydrychowicz i Krzysztofa Skrzypczyka w Bibliotece UKW w Bydgoszczy Wystawa plakatów Joanny Frydrychowicz i Krzysztofa Skrzypczyka w Bibliotece UKW w Bydgoszczy