Zapraszamy na wystawę malarstwa Oskara Gurbady. Zgromadzone prace będą prezentowana na II piętrze Biblioteki do 30 kwietnia br.

Wystawa malarstwa Oskara Gurbady w Bibliotece UKW w Bydgoszczy
Oskar Gurbada o sobie:

Student III roku malarstwa UMK w pracowni prof. Klugowskiego, wcześniej uczeń Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.

Na twórczość ogromny wpływ miał kontakt z malarstwem H. R. Giger'a, Jacka Malczewskiego, Hieronima Boscha oraz Rembrandta.

Uczestnik kilku poplenerowych wystaw zbiorowych (Iława, Olsztyn, Kowalewo Pomorskie) oraz wystawy zbiorowej "Autoportret" w Dworze Artusa.

Zazwyczaj malarz. W wolnym czasie niedzielny kowal i odtwórca historyczny.

Wystawa malarstwa Oskara Gurbady w Bibliotece UKW w BydgoszczyWystawa malarstwa Oskara Gurbady w Bibliotece UKW w Bydgoszczy