Zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku Danuty Antas-Woźniewskiej pt. „Zapiski”, zgromadzone prace można oglądać na II piętrze Biblioteki do 25 lutego br.

Wystawa Danuty Antas-Woźniewskiej w Bibliotece UKW w BydgoszczyDanuta Antas-Woźniewska - artysta grafik, fotografik, filolog j. angielskiego, kulturoznawca, pedagog. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się fotografią artystyczną, rysunkiem, malarstwem, grafiką użytkową. Na wystawie w Bibliotece UKW, stanowiącej podsumowanie 30-lecia działalności artystycznej, autorka zaprezentuje prace z cyklu "Zapiski". Są one próbą zatrzymywania wrażeń, przywoływania wspomnień, szukania istoty rzeczy ważnych dla autorki. Abstrakcyjne obrazy Danuty Antas-Wożniewskiej sprowadzone do czystych form koloru, faktury, linii, oddają pełniej i głębiej ślad, jaki rzeczywistość - każda przeżyta chwila, doświadczenie czy emocja - pozostawiają w głębi duszy artystki.