Zapraszamy na wystawę fotografii Mieczysława Franaszka Trzy podróże, zgromadzone prace można oglądać na II piętrze Biblioteki do 22 września br.

Mieczysław Franaszek - absolwent Wydziału Aktorskiego PWST Kraków (1968). Debiutował w 1966 r. w Teatrze „STU”.  Występował w teatrach: w Nowej Hucie, Krakowie, Sosnowcu, Opolu, Koszalinie, Szczecinie, Poznaniu i Bydgoszczy,
równocześnie współpracując z redakcjami radiowymi wielu miast. Brał udział w krajowych i międzynarodowych festiwalach teatralnych, na których otrzymywał nagrody aktorskie. W 2013 r. otrzymał Medal za Twórczy Wkład w Kulturę Chrześcijańską. W 2007 r. podjął stałą współpracę z Galerią Autorską Jana Kaji i Jacka Solińskiego w Bydgoszczy. Od 2011 r. wykłada w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zajmuje się fotografią reportażową, dokumentując swoje podróże po  Europie, Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Autor kilku wystaw indywidualnych w Bydgoszczy, Warszawie i Krakowie.