Na I piętrze Biblioteki można oglądać wystawę fotografii Anny Hetman Związek sytuacji znalezionych. Zgromadzone prace będą prezentowane do 27 lipca br.

Anna Hetman jest absolwentką filologii polskiej UMK w Toruniu. Mieszka i tworzy w Bydgoszczy, od kilkunastu lat zajmuje się fotografią i literaturą.

b_220_0_16777215_00_images_wystawy16_wyst_17_hetman_plakat_anna_hetman.jpg„Mogę godzinami wpatrywać się w zdjęcia. Kiedy, jako reporter, siadam do rozmowy z bohaterem, zawsze proszę, żeby przyniósł ważne dla siebie zdjęcia. Biorę do ręki album i w ciszy przenoszę się do jego świata. To najpełniejsza opowieść o człowieku i miejscu. Niedopowiedziana, wielkie pole do interpretacji.

Dokąd pnie się po schodach ta para sympatycznych ludzi? Kim są? Turystami, dawnymi kochankami, a może się nie znają, tylko przypadkiem znaleźli się w tym samym miejscu, w tym samym czasie? Ale dlaczego oboje mają ściągnięte  po jednym bucie (…)

Wpatrując się w zdjęcia Anny Hetman zadaję sobie tysiąc podobnych pytań. I szukam odpowiedzi w oczach bohaterów, w szarych ścianach kamienic, lśniących od deszczu kostkach brukowych. Nie ma w tej sztuce miejsca na fajerwerki, nie ma kakofonii barw, nie ma przypadku. Są emocje. Jest piękno, często wyszarpane z brzydoty, są ludzie. Czyli wszystko, czego szukamy w fotografii na najwyższym poziomie”.
Marcin Kowalski (reporter i autor książek)

b_220_0_16777215_00_images_wystawy16_wyst_17_hetman_1.JPG Wystawa fotografii Anny Hetman w Galerii Biblioteki UKW w Bydgoszczy

Wystawa fotografii Anny Hetman w Galerii Biblioteki UKW w Bydgoszczy Wystawa fotografii Anny Hetman w Galerii Biblioteki UKW w Bydgoszczy