Zapraszamy na wystawę malarstwa Jana Kaji Chwila przed jutrem, zgromadzone prace można oglądać w Galerii Biblioteki do 13 maja br.

Wystawa malarstwa Jana Kaji w Bibliotece UKW w BydgoszczyJan Kaja ur. w 1957 r. w Bydgoszczy. Malarz, wydawca, fotograf. Od 1979 r. wspólnie z Jackiem Solińskim prowadzi Galerię Autorską i wydawnictwo w Bydgoszczy. Na początku lat 80. realizował projekty konceptualne. Wspólnie z J. Solińskim opracował i wydał szereg albumów monograficznych poświęconych artystom plastykom. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych. Jego obrazy oparte na relacji między twarzą i dłońmi stanowią swoisty jednoosobowy teatr. Malarz traktuje twórczość jako powrót do stanu spontaniczności, by dzięki niej odkrywać człowieka w całej jego prostocie wyrazu i jednocześnie duchowej głębi. Autor cykli malarskich: „Postacie nierealne”, „Bramy”, „Droga Krzyżowa”, „Rozmowy” i „Ludzie jak aniołowie”.

Wystawa malarstwa Jana Kaji w Bibliotece UKW w BydgoszczyWystawa malarstwa Jana Kaji w Bibliotece UKW w Bydgoszczy