Wolny, otwarty dostęp znajduje się na II piętrze. Na przestrzeni blisko 3 tys. mkw oferuje swobodny dostęp do wyselekcjonowanej części księgozbioru oraz licznych biurek, stołów, foteli i sof zapewniających duży komfort pracy.

Układ zbiorów w Oddziale Wolnego Dostępu, Biblioteka UKW w BydgoszczyOznaczenie zbiorów w Oddziale Wolnego Dostępu, Biblioteka UKW w Bydgoszczy

Zbiory w wolnym dostępie zgrupowane zostały w 9 kolekcjach dziedzinowych. Aby ułatwić poruszanie się po księgozbiorze, każdej z dziedzin przypisany został indywidualny kolor.

Ze wszystkich pozycji czytelnicy mogą korzystać samodzielnie. W razie wątpliwości po pomoc można zgłosić się do dyżurującego bibliotekarza.

Publikacje oznaczone czerwoną kropką dostępne są wyłącznie na miejscu. Wszystkie pozostałe można wypożyczyć do domu.

Po zakończonej pracy z książką, należy odłożyć ją na wyznaczone do tego celu miejsce lub oddać bibliotekarzowi. Nie należy samodzielnie odkładać książek na półki ani przestawiać ich w inne miejsca.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 32 66 458

Oddział Wolnego Dostępu, Biblioteka UKW w Bydgoszczy (fot. A. Obiała)Oddział Wolnego Dostępu, Biblioteka UKW w Bydgoszczy (fot. A. Obiała)

Oddział Wolnego Dostępu, Biblioteka UKW w Bydgoszczy (fot. A. Obiała)Oddział Wolnego Dostępu, Biblioteka UKW w Bydgoszczy (fot. A. Obiała)