Zapraszamy na Bliskie spotkania z Biologią - cykliczne wykłady poświęcone tematyce biologicznej.

Bliskie Spotkania z Biologią w Bibliotece UKW w BydgoszczyCelem wykładów, prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW, jest poszerzenie i ugruntowanie wiedzy oraz wyjaśnienie trudnych zagadnień z zakresu biologii.

Wykłady mają charakter otwarty. Skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w najbliższym czasie chcą zmierzyć się z egzaminem maturalnym z biologii lub wziąć udział w olimpiadach o tematyce biologicznej. Oczywiście, zapraszamy też młodzież gimnazjalną zainteresowaną aktualną wiedzą z biologii.

Wszystkie wykłady odbywać się będą w środy o godzinie 15.45 w Bibliotece UKW.

Harmonogram:
Sala nr 2.40 (I piętro)
22.02.2017 - Podstawy genetyki, prof. dr hab. Jarosław Burczyk
01.03.2017 - Wprowadzenie do genetyki molekularnej, prof. dr hab. Jarosław Burczyk
08.03.2017 - Genetyka populacyjna, dr hab. Igor Chybicki, prof. UKW