Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Biblioteka UKW, Konsul Honorowy Węgier oraz Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Węgier zapraszają na Festiwal Kultury Węgierskiej, który odbędzie się 10 października 2014 r. o godz. 14.00 w Bibliotece UKW.

Festiwal Kultury Węgierskiej w Bibliotece UKW w Bydgoszczy

14.00 Otwarcie Festiwalu i wystąpienia gości, m.in. Ambasadora Węgier w Polsce Ekscelencji dr. Ivána Gyurcsíka.
14.15 Debata "Bratankowie nieznani? Polacy i Węgrzy wczoraj i dziś”. W debacie wezmą udział goście z Ambasady Węgier w Warszawie, pracownicy naukowi UKW i UAM oraz członkowie Bydgoskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. Moderator - dr Paweł Stachowiak.
15.15 Otwarcie wystawy "W jak Węgry, W jak Wino. Wino i tradycje winiarskie na Węgrzech" oraz prezentacja filmu o jednym z regionów winiarskich Pannonhalma Apátság, z którego pochodzi wino "Bydgostia Consular".
15.30 Poczęstunek i degustacja win.
16.30 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Węgierskiego "PIROSKA"
17.00 Wieczór filmowy.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tym pięknym krajem, wstęp wolny.