Studenckie Koło Podróży Literackiej oraz Zakład Teorii Literatury i Wiedzy o Sztuce zapraszaj na Międzynarodową Konferencję Naukową pod tytułem: Wysokie konteksty kultury popularnej, która odbędzie się 3 czerwca 2015 roku o godz. 9.00 w Bibliotece UKW.

Przedmiot obrad stanowić będzie zjawisko przenikania kultury wysokiej do popularnej w ikonografii, muzyce, literaturze oraz innych dziedzinach twórczości artystycznej. Refleksją objęte zostaną m.in. komiks, film, teatr, reklamę i media. Konferencja koresponduje z wystawą "Historie obrazkowe. Osiem dekad polskiego komiksu" prezentowaną do 21 czerwca w Spichrze nad Brdą - siedzibie MOB przy ul. Grodzkiej 7-11.

W programie przewidziano także występ tria z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz pokaz multimedialny upamiętniający 50. rocznicy oficjalnej premiery "Tanga" Sławomira Mrożka w bydgoskim Teatrze Kameralnym. Wydarzenie jest częścią obchodów 20-lecia istnienia Studenckiego Koła Podróży Literackiej - najstarszej tego typu organizacji studenckiej na Wydziale Humanistycznym UKW.

Partnerami wydarzenia są:
- Biblioteka UKW,
- Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy,
- Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy,
- Stowarzyszenie Alliance Francaise,
- Stowarzyszenie Visus Supremus przy SOSW nr 1 im. Braille'a w Bydgoszczy,
- Hejtu - patron medialny.